Korybalski / Traczyk / Zemler – Don’t try

Jeżeli w tym co robimy nic nie zostało z góry założone, jeżeli poddajemy się wewnętrznej logice procesu, w którym uczestniczymy – możemy nazwać nasze działanie „eksperymentalnym”.

Następujące po sobie zdarzenia są zależne od tak wielu zmiennych i tak różnorodnych, nieuświadomionych procesów, że nie sposób ich ocenić w kategoriach sukcesu lub porażki. Efekt jest zawsze zaskakujący. Żyjemy w świecie, w którym wszystko zostało opisane, zaplanowane, wyznaczone. Przewodniki, filmy instruktażowe, mapy. Opinie internautów. Sformatowane są filmy, muzyka, książki. Działamy według schematu lub schematycznie się buntujemy. Automatycznie tworzymy i konsumujemy kalki. Porzucenie przyzwyczajeń, odcięcie filtra naszego umysłu ma szansę się wydarzyć w procesie intuicyjnego tworzenia muzyki.

W muzyce improwizowanej podstawową kwestią jest wybór partnerów. I nie chodzi tylko o poziom wykonawstwa, ale przede wszystkim o otwartość umysłu. I odwagę. Wojtek Traczyk i Hubert Zemler posiadają te atrybuty. W połączeniu z ogromną erudycją muzyczną daje to nieograniczone spektrum możliwości. Początkowo miał to być kwartet, jednak koronawirus uniemożliwił w ostatniej chwili zgranie terminów. W tej sytuacji czwartym podmiotem generującym dźwięki stał się mały syntezator modularny firmy Tangible Waves – AE Modular. Instrument do pewnego stopnia nieprzewidywalny, doskonale przez to wpisujący się w logikę przedsięwzięcia. (Łukasz Korybalski)

Muzyka jest wynikiem kolektywnej improwizacji.

  • Which Bowie Are You Talkin’ About?
  • Barszcz Part 1
  • Walcz
  • Eraserhead
  • Don’t
  • Barszcz Part 2
  • No Escape From My Cage

Łukasz Korybalski – trumpet, flugelhorn, AE modular synthesizer
Wojciech Traczyk – double bass
Hubert Zemler – drums, percussion

Nagrano 4 listopada 2020 w „W Dobrym Tonie Studio”, Warszawa.
Realizacja dźwięku: Jacek Trzeszczyński II Miks & master: Michał Kupicz
Design: For Tune® II Zdjęcie na okładce: Anna Orłowska

@ ForTune
@ Bandcamp